Erkek Saç Modelleri & Erkek Saç Bakım Sırları

Erkek Saç Bakımı Tüyoları, +6 Altın Tavsiye – 2022

1

Erkek saç bakımı, her yaştan erkeğin önemsemesi gereken, doğru bilgilerle ve bilinçli adımlarla her erkeğin yapabileceği bir konudur. Biliyoruz, ülkemizde çoğu erkek saç bakımını pek önemsemez fakat bu ihmal ortalama 15-20 yıl içerisinde büyük saç sorunlarına yol açabilir.

Bu sorunların başında saç dökülmesi gelmekte, saç bakımının saç uzatmayla ile güçlü bir bağı olduğu yaygın olarak bilinmekte. Ayrıca erkek saç bakımının faydaları sadece saç dökülmesiyle bitmemekte, daha hacimli ve daha gür saçlar için saç bakımı yapmanız son derece önem taşımakta.

Erkek Saç Bakımı Tüyoları, +6 Altın Tavsiye - 2022

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek saç bakımının nasıl yapılır? sorusuyla birlikte erkeklerin kafası bir hayli karışmaktadır. Bu karışıklığın cevabı aslında oldukça basittir. Erkek saç bakımı birbirine bağlı onlarca merdivenden oluşmaktadır. Bu merdivenleri bilinçli ve bilgili olarak çıkmak doğru erkek saç bakımının kapısını bize aralayacaktır.

Peki erkek saç bakımının merdivenleri nelerdir? Bu merdivenleri ve nasıl çıkacağınızı bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde anlattık. Öğrenmek için okumaya devam ediniz.


Erkek Saç Bakımı Tüyoları, +6 Altın Tavsiye - 2022

1.   Saçlarınızı Aşırı Yıkamayın!

Erkek saç bakımı, saç yıkamayla başlar. Saçınızı aşırı yıkamak saçınızın yıpranmasına sebep olmakla beraber saçınızı besleyen yağları yok etmeniz anlamına gelir. Bunun sonucunda ise saç yeterli besini alamaz ve zamanla zarar görmeye başlar. Saçlarınızın iyi görünmesi için saçlarınızı yıkamak büyük bir hatadır kısa vadede iyi bir görünüm kazanabilirsiniz ama uzun vadede büyük zararlarla karşılaşmanız olası.


2.   Saçlarınızı Doğru Kurulayın!

Erkek saç bakımının diğer bir önemli noktası, saç kurulama. Saçlarınızın ıslak haldeyken daha savunmasız ve daha dirençsizdir, doğru havlu ve doğru kurulama yöntemini kullanmak saçlarınıza daha az hasar verir. Ovalama hareketi ile saçlarınızı kurulamanız, saçlarınıza vereceğiniz zararı arttırır.


3.   Sert Taraklardan Kaçının.

Erkek saç bakımı konusunda bu madde oldukça önemlidir. Bazı erkeklerin saçı oldukça hassastır, bu hassaslığın farkına varamayan erkekler sert taraklarla birlikte saçını heba ediyor, saç tipinize uygun tarak almanızı ve bilinçli olarak kullanmanızı öneriyoruz.


4.   Saç Maskesi Kullanın.

Erkek saç bakımının en bilinen adımı olan saç maskesi, saça ihtiyacı olduğu besinlere kısa sürede erişmesini sağlar. Yumurta maskesi, evde yapılabilecek ve verimli bir maskedir kükürt, saçın ihtiyacı olan proteinler ve temel vitaminleri saça kazandırma konusunda bir numara olan yumurta maskesini kullanmak erkek saç bakımının önemli adımlarındandır.


5.   Klordan Korunun!

Erkek saç bakımını negatif etkileyen maddelerden birisi olan klor, yüzme havuzlarında bolca bulunmakta. Saçların ıslakken daha dirençsiz olduğunu söylemiştik, bu durumda saç derisine zarar veren klorun zararı daha etkili olmakta. Bone takmalı ve saçlarınızı koruyucu kremlerle yıkamalısınız.


6.   Daha Az Kimyasal Ürün Kullanın.

Erkekler saçlarını şekillendirmek için wax, sprey, köpük gibi ürünlere başvurmakta fakat bunları bilinçsiz kullanmak erkek saç bakımını olumsuz etkiler. Kimyasal ürünleri azaltamıyorsanız bile işiniz bittikten sonra saçınızı yıkamanız zararı minimuma indirir.


Erkek Saç Bakım Ürünleri

Erkek saç bakımı sırasında kaliteli ürünler yardımımıza koşmakta, bu ürünler sayesinde kısa sürede üst düzey verim alabilmekteyiz. Sizler için en iyi erkek saç bakım ürünleri konusunu ele aldığımız makaleyi okuyabilirsiniz.

FAQ

Evet, verir. Saçlarınızı aşırı yıkamayı azaltmak ve doğru biçimde yıkamak saçlarınızın bakım verimini arttıracaktır.

Erkek saç bakımının sırasıyla 6 adımı vardır, 1.   Saçlarınızı Aşırı Yıkamayın!, 2.   Saçlarınızı Doğru Kurulayın! 3.   Sert Taraklardan Kaçının. 4.   Saç Maskesi Kullanın. 5.   Klordan Korunun! 6.   Daha Az Kimyasal Ürün Kullanın.

‘ ); ? >

1 yorum
  1. […] yapabileceğinizi sitemizde daha önce paylaşmıştık erkek saç bakımı bağlantısına tıklayarak makalemizi okuyabilir ve bilgi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.