Erkek Saç Modelleri & Erkek Saç Bakım Sırları

Erkek Uzun Saç Bakımı, +5 Yeni Tavsiye – 2022

0

Erkek uzun saç bakımı kafaları karıştıran, karmaşık gibi görünen ama aslında oldukça basit olan bir konudur. Evet, diğer saç modellerine göre bakımı daha zor olan erkek uzun saç modelleri, ilgi gerektirir. Fakat bu ilgiyi bilinçli olarak gösterdiğimizde gerçekten doğru saç bakımını yapmış oluruz. Erkek uzun saç bakımı hakkında her şeyi detaylı olarak yazdık ve 6 birbirinden yararlı tavsiyeleri sizin için derledik.

Erkek Uzun Saç Bakımı, +5 Yeni Tavsiye - 2022

Erkek Uzun Saç Bakımı Tavsiyeleri

Erkek uzun saç bakımı ile erkek saç bakımı arasında ufak farklılıklar bulunmakta. Daha fazla ilgili gösterilmesi gereken uzun saç, gösterdiğimiz ilgi kadar verim vermekte. Bilinçsizce yapılan saç bakımlarında uzun vadede büyük zararlarla karşılaşabilirsiniz. İşte tam bu yüzden bilinçli bir erkek uzun saç bakımı için 5 altın tavsiyeyi kaleme aldık.

Erkek Uzun Saç Bakımı, +5 Yeni Tavsiye - 2022

1.   Kırıkları Aldırın

Erkek uzun saç bakımının başlangıcı, 6-7 haftada bir tıraş olmak ve saçlarınızı yıpratan kırıkları aldırmaktır. Saçlarınızın daha güvenli ve daha sağlıklı büyümesine yardımcı olan bu işlemi profesyonel kuaförler aracılığı ile gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

 

2.   Şampuan Kullanımını Azaltın

Erkek uzun saç bakımının bir diğer önemli noktası olan şampuanı kullanımını azaltmak, saçınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Fazla şampuan kullanımının sonucunda saçlarınızın doğal olarak ürettiği yağlar yok olur bu yüzden haftada maksimum 2-3 kez şampuan kullanmak bu tahribatın önüne geçer ve saçlarınızın uzamasını kolaylaştırır. Ayrıca saçlarınızın nasıl daha hızlı uzatabileceğinizi sorguluyorsanız erkek saç uzatma isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

 

3.   Saç Derinizi Önemseyin

Sağlık saçların temeli saç derinizle başlar. Çok önemli olan saç derisi sağlığını erkek saç bakımı ürünleri ile sağlayabilirsiniz. Saçların uzamasında büyük sorumluluk üstlenen saç derisini yıpratmamalısınız.

4.   Fazla Isıdan Korunun.

Erkek saçının baş düşmanı olan fazla ısıdan korunmak, saçlarınızı büyük bir yıkımdan korur. Isıya karşı önleyici kremler kullanmak veya iyonik saç kurutmak makinesi kullanmak bu yıkımı engelleyebilir.

 

5.   Saç Maskesi Kullanın

Saç maskeleri, erkek saç bakımı ve erkek uzun saç bakımı aşamalarını kolaylaştırır. Saçın ihtiyacı olduğu proteinleri ve temel mineralleri kısa sürede saça entegre eder ve saçı korur.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.