Erkek Saç Modelleri & Erkek Saç Bakım Sırları

Klasik Erkek Saç Modelleri, En Klas Saç Kesimleri – 2022

2

Klasik erkek saç modelleri, eski yılları arayan ve erkek nostaljik saç kesimlerini özleyen erkekler için birebirdir. Çoğu erkek zaman geçtikçe erkek saç modasının geriye gittiğini yıllar geriye gelse erkek saç modasının daha ileriye gideceğini düşünür. Aslında pek haksız sayılmazlar, erkek dalgalı kısa saç modellerini, erkek klasik kısa saç modellerini hangimiz özlemedik değil mi ? Bu yüzden eskiye olan özlem ve değer yıllar geçtikçe artıyor.

Klasik erkek saç modelleri, bize klas ve halkın tabiriyle “jilet gibi” saç modelleri sunar, Adı üstünde klasik erkek saç modelleri, maskülen görünümün öncülerindendir en kısa erkek saç modellerini bu kategoriye alabiliriz. Klasik erkek saç modelleri denilince aklımıza takım elbisenin içinde 10/10 uyumla duran düz erkek saç modelleri gelebilir ama bu nostaljik akımı biraz daha erkek trend saç modellerini katarsak daha modern erkek saç modelleri ortaya çıkabilir.

Erkek Klasik Saç Modelleri İsimleri

Erkek klasik saç modelleri, erkek kısa klasik saç modelleri ve erkek uzun klasik saç modelleri olarak ayırabiliriz. Erkek Klasik Kısa Saç modelleri günlük kullanımda yıka-çık saç modellerine benzetilebilir. İş,eğlence ve arkadaş ortamlarına uygundur ayrıca ferah bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Erkek saç stillerinin bir diğer göz bebeği olan klasik erkek uzun saç modelleri ise günlük kullanım ve bakım durumundan erkek kısa saç modellerine göre daha zordur fakat değişik ve cesur bir görüntü elde etmenize yardımcı olarak bu erkek saç modellerini kullanmak herhangi bir ortamda sizi farklı kılar.

Klasik Kısa Saç Modelleri Erkek

Erkek klasik kısa saç modelleri, yapısı bakımıyla temiz ve karizmatik bir görünüm sağlar. Çok yönlü özelliği ile bilinir, 30 yaş erkek saç modelleri için uygun olabileceği gibi 40 yaş erkek saç modelleri içinde olabilir, yani bunun anlamı her yaşa uygun olduğu ve her ortamda kullanılabileceğidir.

Erkek klasik saç modellerini daha efektif kullanabilmek için erkeğin makyajı olarak nitelendirilen erkek sakal modellerinden kendinize ve yüzünüzün yapısına en uygun modeli seçmelisiniz.

Klasik Erkek Saç Modelleri, En Klas Saç Kesimleri - 2022

Erkek Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Erkek dalgalı kısa saç modelleri, “klasik” olarak adlandırabileceğimiz erkek saç modellerine uygundur. Herkesin saç tipi farklıdır, kiminin düz, kiminin kıvırcık, kiminin dalgalı, bu yüzden, her yaş için erkek kısa saç modellerini tercih etmek erkek klasik saç modellerinden birisine sahip olma fırsatını yakalamak demektir.

Erkek klasik saç modellerinin daha çok iş ortamına uyum sağlarken tüm ortamlara uyum sağlayacağını söylemiştik, yineliyoruz erkek dalgalı kısa saç modelleride aynı işlevi görmekte.

Klasik Erkek Saç Modelleri, En Klas Saç Kesimleri - 2022

Erkek Kademeli Saç Kesimi

Erkek kademeli saç kesimi, hem modern bir görüntü elde etmenize yardımcı olur hem de tabiri caizse “jilet” gibi bir klasik erkek saç modeline sahip olma imkanını size sunar. Erkek kademeli saç kesimini kullanırken püf nokta; saçın ayrım noktasını belirlemektir. Ayrım noktasından bir yön seçerek saçı ayırmak hem erkek klasik saç kesimi hemde erkek yan saç kesimi modeline erişmenize olanak sağlar.

Erkek kademeli saç modelleri karzimatik ve modern bir erkek saç stili sunar, her yüz şekliyle uyumludur ufak bir kirli sakalla daha maskülen bir görüntü elde etmeniz mümkün.

Klasik Erkek Saç Modelleri, En Klas Saç Kesimleri - 2022

Ağır erkek saç modelleri

Ağır erkek saç modelellerini, erkek klasik saç modelleri kategorisine yerleştirmeseydik ağır(!) erkeklere büyük haksızlık ederdik. Şaka bir yana Maço erkek saç modelleri olarak da adlandırabileceğimiz bu saç modelleri Osmanlı ve Cumhuriyetin kuruluşu dönemlerinden beri Türk erkekleri tarafından karizmatik bir görünüm için kullanılmakta, ayrıca maskülen yapısıyla birlikte aynaya bakıldığında ağır ve sert bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmakta.

Bu saç modelinin alternatif kümesi çok geniştir, çok kısa erkek saç modellerini görebileceğiniz gibi çok uzun erkek saç modellerini, erkek çizikli saç modellerini de rahatlıkla görebilirsiniz.

Klasik Erkek Saç Modelleri, En Klas Saç Kesimleri - 2022

2 Yorumlar
  1. […] tepenin hemen altında olacak şekilde kesilir ve bu model Erkek Amerikan saç modellerinin en klasik erkek saç modeli arasına […]

  2. […] saç modellerinde orta uzunlukta hacimli bir saç modeli olarak kullanılarak daha fazla modern ve erkek klasik saç modeli […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.