Erkek Saç Modelleri & Erkek Saç Bakım Sırları

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller – 2022

0

Kore erkek saç modelleri, Güney Kore erkek saç modasına şekil veren yeni nesil ve yenilikçi saç modellerinden oluşmaktadır. Güney Kore ve Asya ülkelerinin bizden daha farklı çağda yaşadığını duymuşsunuzdur. Bu sadece bir şakadır fakat bazı noktalarda özellikle erkek saç modasında Türkiye ve Avrupa ülkelerinden farklı saç modası anlayışına sahip olduklarını söyleyebilirim.

Kore erkek saç modelleri, yakışıklı koreli erkekler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Dünya’nın diğer ülkelerinin saç modasına oldukça aykırı biçimde, daha salaş ve daha düz saç modellerini benimsenir. Ülkemizde ise gençler tarafından beğenildiği gibi Avrupa’da da son zamanlarda ünlenmeye başlamıştır.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

10 Popüler Kore Erkek Saç Modelleri

Kore erkek saç modelleri, Asya erkek saç modasının baş mimarlarından olmayı başarmıştır. Bir ülkenin bir kıtanın kültürünü bu kadar fazla etkilemesi takdir edilesi bir başarıdır. Biz de bu başarıyı kaleme almak istedik, 10 popüler Kore erkek saç modellerini sizler için araştırıp sıraladık.

Saç ModeliYüz Tipi
Klasik Kore Saç ModeliYuvarlak Yüz
BowlYuvarlak-Oval
FauxHawkKare-Oval
Side-PartedOval-Elmas
Curtain FringeOval-Yuvarlak-Üçgen
QuifYuvarlak-Kare
Chin LenghtYuvarlak
BuzzKare-Elmas
UndercutElmas-Kalp-Üçgen
BobbYuvarlak-Oval

1. Klasik Kore Saç Modeli

Klasik Kore Saç Modeli, karizmatik, temiz görünüm için birebirdir. Her yaş grubuna ve herkese uygunluğu ile bilinen klasik modeller Kore erkek saç modasının köklü üyelerinden. Her sezonda kullanıma uygundur. Yuvarlak yüz şekli için en iyi modellerden biri olan Klasik kore saç modelinde, saçın tüm bölümü orantılıdır.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

2. Bowl

Bowl, saç modelinin yuvarlak ve oval yüz şekline sahip olan erkeklere tam olarak yakıştığını söyleyebiliriz. Çene hatları pek belirgin olmayan oval ve yuvarlak yüz şekillerinde Bowl saç modelini kullanmak yüzünüzü simetrik hale getirecektir. Kolay kullanımı ile bilinen bu saç modeli en popüler saç modelleri listemizde yerini aldı.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

3. FauxHawk

FauxHawk kore erkek saç modeli, özellikle film ve dizilerde koreli asi rolde oynayan karakterlerde sıklıkla gördüğümüz bu model, Maskülen ve keskin bir görünüm amaçlayan her yaş grubu için uygundur.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

4. Side-Parted

Side-Parted saç modeli, modern saç modasına adeta ışık tutmakta. Bu modeli kullanarak yaşıtlarınızın önüne geçebilir ve erkek saç modasını takip ettiğinizi vurgulayabilirsiniz. Ayrım çizgisinin bu modelin anahtarı olduğunu unutmayalım.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

5. Curtain Fringe

Curtain fringe saç modeli, sıklıkla gençlerde gördüğümüz ve tiktok vb. platformlarda olukça sık denk geldiğimiz saç modelleri arasındadır. Genç kore erkek saç modasının ipini göğüsleyen bu model günlük kullanım için de birebirdir.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

6. Quif

Quif Saç Modeli, kullanımı kolay, çok yönlü ve popüler saç modelleri arasında yerini son 5 yıldır korumakta. Televizyon dizilerinden tanışık olduğumuz bu model genç ve yenilikçi tarz arayaşında olanlar için tavsiye edilir. Özellikle oyuncular, sanatçılar ve genç kesim quif erkek saç modellerine daha sıcak bakıyor. Bu yüzden çoğunlukla dizilerde veya tiyatrolarda bu modeli sıklıkla görüyoruz.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

7. Chin Lenght

Chin Lenght Saç Modeli, kore erkek uzun saç modellerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da en popüler saç modellerinden birisi olmayı başardı. Aslında çok uzun olmayan bu model, günlük hayatta kullanım kolaylığı avantajı ile öne çıkmakta. Çok düzenli olmayan bir formda kullanılan bu saç modelinde orantı oldukça önemlidir.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

8. Buzz

Buzz kore saç kesimi, yuvarlak bir yüz taşıyan erkekler için oldukça mükemmel bir tercihtir. Kısa-orta uzunluktaki saçların hastası iseniz, buzz saç modeline kesinlikle bir şans vermelisiniz. Modern bir tarz yaratma konusunda oldukça marifetli olan buzz saç modeli, tüm bu pozitif yönlerinin yanında, günlük hayatta da kullanıma oldukça uygundur.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

9. Undercut

Undercut modellerin kore erkek saç modasındaki yeri es geçmek büyük bir hata olurdu. Yeni yeni ortaya çıkan undercut tarzlar kore erkek saç modasını kasıp kavurmaya şimdiden başladı. 2022 yaz sezonuna adeta bomba gibi düşen bu model, Dünya’nın her kıtasında popüler hale geldi. Yanların daha kısa ve üstlerin uzun ve tercihe göre hacimli bırakıldığı bu model yeni oluşum kore erkek genç saç modasının göz bebeği olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

10. Bob

Bob saç kesimi, daha çok kadınlar tarafından kullanılmaktadır fakat son zamanlarda yuvarlak ve oval yüzlü erkekler için bir ilaç haline gelmiştir. Uzun modeller arasında yerini alan bob saç modeli 10 popüler kore erkek saç modelleri listemizde yerini son sıradan aldı.

Kore Erkek Saç Modelleri, En Popüler Modeller - 2022

FAQ

En popüler kore erkek saç modelleri, sırasıyla ; Class,Bowl,Side-Parted,Fauxhawk,Undercut,Bob,Buzz,Chin Lenght, Curtain Fringe ve Qufftir. Bu modellerin hepsini sitemizde paylaştık tarzına tarz katmak için sitemize gelip kore erkek saç modelleri yazımızı okuyabilirsiniz. 😎

Bu sorunun cevabı istediğiniz modellere göre değişkenlik gösterebilir. Öncelikle erkeksacmodel.com sitemizde paylaştığımız kore erkek saç modellerinden birisini seçmelisiniz. Ardından uzman bir kuaföre sitemzideki modellerinden birini gösterip kolaylıkla kore erkek saç modellerinden birisine sahip olabilirsiniz. 💈

‘ ); ? >

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.