Erkek Saç Modelleri & Erkek Saç Bakım Sırları

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek – 2022

1

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek ve erkekler için 90’lı yılların olmazsa olmazı ve vazgeçilmeziydi, genç, karizmatik oyuncular ve ünlü sanatçıların yükselttiği ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek akımı, hem ülkemizde hem de dünyada olumlu karşılanmıştı. Günümüze döndüğümüzde ise erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modellerinin tekrardan yükselişe geçtiğini görüyoruz. Genç erkekler için zarif ve bir o kadarda karizmatik olan bu modeller onlarca farklı alternatifi bize adeta görsel bir harikalık sunmakta.

Erkekler İçin +10 Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkeklerin gözüne tekrardan tekrardan girmeyi başardı, günümüzün saç modelleriyle harmanlanan ve daha estetik tarzlar bu retro ortadan ikiye ayrık saç modeliyle can buldu. Özellikle genç erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modelleri bir hayli önemli. Gelin sizlerle birlikte yüz şekline göre ortadan ikiye ayrık saç modellerinin en seçkin ve en iyi modellerini inceyeleyelim.

Saç ModeliYüz Şekli
Ortadan Ayrık Hacimli CurtainÜçgen-Elmas-Yuvarlak
Ortadan Ayır, Geriye TaraYuvarlak-Oval
Ortadan Ayrık Kısa FadeElmas-Üçgen
Ortadan Ayrık Uzun HacimliOval-Yuvarlak-Kalp
Hafif Dalgalı ve Ortadan AyrıkTüm Şekiller
Uzun Ortadan AyrıkTüm Şekiller
SörfçüOval-Üçgen-Elmas
Ortadan Ayrık Uzun UndercutOval-Yuvarlak-Kalp
Perçemli Ortadan AyrıkÜçgen
“Business” Ortadan AyrıkTüm Şekiller

1. Ortadan Ayrık Hacimli Curtain

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modellerinin, en çok yönlü ve karizmatik yollarından birisi de ortadan ayrık hacimli curtain saç modelidir. Bu stil çeşitli uzunluklara uyarlanabilir ve tüm saç dokularıyla uyumludur. Dalgalı saçlarda daha az yapılandırılmış bir görünüm yaratabilir ve kaygısız ve rahat bir bitiş sağlayabilir. Ayrıca soldurma ile kullanarak tarzınızı arttırabilirsiniz. Bu zarif model, yüz hatlarınızı vurgulayan ve size genç bir görünüm veren bir yüz çerçeveleme efekti yaratır. Her ne kadar genç erkekler tercih etse de doğru kullanım sonucunda bu saç modeli her yaştan erkeği tamamlayabilir.

2. Ortadan Ayır, Geriye Tara

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek için olan modellerde, öndeki saçın geriye doğru taranmasıyla oluşturulan klasik bir saç modelidir. Bu model, hacimli ve klas bir saça ulaşmanıza yardımcı olur ve her tür ve her uzunluktaki saçlara uygulanabilir, ancak biraz uzun ve dolgun saçlar ile elde etmek daha kolaydır. Ortadan Ayır, Geriye tara, spesifik ve sofistike bir görünüm sağlar ve görünümü modernize etmek istiyorsanız, bunu saçın orta kısmını daha hacimli forma getirerek. Orta kısım, asimetrik yüzler için ideal olmasa da tamamlayıcı etki ve denge sağlayabilir. Saçınızı orta kısımdan ince bir şekilde taramak size genç bir görünüm kazandırabilir, gözlere ve elmacık kemiklerine dikkat çekebilir.

3. Ortadan Ayrık Kısa Fade

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Ortadan ikiye ayrık saç modellerinde, erkeklerin vazgeçemedeği bu model, herhangi bir saç kesimine mükemmel bir ektir ve karizmatik görünüm kazandırabilir. Teknik, tüm saç dokularını tamamlar, saçları arkadan ve yanlardan daha kısa tıraş eder ve üstte daha uzun bırakır. Saç, başın alt ucuna kadar incelir. Bu inanılmaz derecede çok yönlü bir kat kesimidir ve bir ahenk oluşturur. Kesiminiz derinliğini ve saçı ne kadar süre yukarıda tutmak istediğinizi deneyebilirsiniz; daha belirgin bir saç modeli için orta kısmın her iki tarafındaki saçı daha uzun tutun. Bu, saç modeli kullanılan model üzerinde karizmatik olduğu kadar estetik ve maskülen bir görüntü oraya çıkarabilir.

4. Ortadan İkiye Ayrık Uzun Hacimli

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modellerinin, diğer modellere kıyasla daha uzun ve hacimli olan bu modeli tüm saç türüne ve orta-uzun saç uzunluklarına uyumludur. Genellikle düz saçlar için tercih edilir, ancak hafif dalgalı ve dalgalı saçlarla da iyi bir uyuma sahip olabilir ve daha modern bir görünüm için olabilecek, kasıtlı olarak yapılmamış bir görünüm yaratmak için şekillendirebilirsiniz. Bu erkek saç modelinde hacim elde etmek ve kolay şekillendirmek kolaydır. Saçı ortadan ikiye ayrımak, uzun ve önünüze düşerek sizi rahatsız edebilecek saçı gözünüzden uzak tutmanın harika bir yoludur bir diğer yöntemi ise saçları kulak arkasına sıkıştırabilirsiniz ve özellikle gözlerinizi ve elmacık kemiklerinizi ön plana çıkaracaktır.

5. Hafif Dalgalı ve Ortadan Ayrık

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek için, erkek dalgalı saç modelleri ilebirleştiğinde tüm uzunluklarda harika görünür ve daha uzun saçlar hacimi daha iyi gösterebilirken, kısa tutmak daha kolay şekillendirilebilir ve saça hacim kazandırabilir. İnanılmaz derecede çok yönlü olduğu ve genellikle kaygısız ve rahat görünecek şekilde şekillendirildiği için en çok aranan erkek ortadan ikiye ayrık saç modellerinden biridir. Dalgalarınızı vurgulamak için başın üstünde biraz uzunluk bırakın ve bir solma ile eşleştirmeyi düşünün; bu, saçın üst kısmı ile arka ve yanları arasında kontrast oluşturacaktır. Yüze dikkat çeken ve simetri ile yüzleri düzleştirebilen orta kısım ile de kullanabilirsiniz.

6. Dalgalı Uzun Ortadan İkiye Ayrık

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Erkek ortadan ikiye ayrık saç modellerinin, kullanımı en zor modeli olabilir ve en uyumlu olduğu yüz şekileri ; kalp, elmas, oval ve yuvarlak yüz şekilleridir. Bununla birlikte, çeşitli saç uzunluklarını ve dokularını tamamlayarak şaşırtıcı derecede çok yönlü olabilir. Dilediğiniz saç kesimleriyle de kombinlenebilir ve çeşitli şekillerde şekillendirilebilir. Orta uzunlukta dalgalı saçlarınız varsa, saçınızı ortadan ikiye ayrımak ve yüzün her iki tarafına da düşmesine ve çerçevelenmesine izin verecektir. Bu inanılmaz derecede modern olabilir. Dalgalı saçlarda, saçları ortadan ikiye ayırmak daha da kolay çünkü yumuşak yapısıyla öne çıkıyor ve keskin değil. Tüm sebeplerle birlikte yüzünüzün açısallığını ve simetrisini tamamlayabilir. Saçınızı şekillendirmek için, saç tipinizle uyumlu bir saç spreyi kullanmayı unutmayın.

7. Sörfçü

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek, sörfçü saç stiline ilham verdi, ancak denemek için günü sahilde geçirmek zorunda değilsiniz. Doğal dokulu saçları olan erkekler tarafından sevilir çünkü inanılmaz derecede çekici ve karizmatik olabilir. Saçlar dağınık ve rüzgarlı görünür ve genellikle orta veya uzun formdadır. Bu darmadağınık stil zahmetsizce havalı, ancak daha yapılandırılmış görünmek için orta kısımla eşleştirebilirsiniz. Saçı ortadan ayırmak aynı zamanda pratik olabilir, saçınızı kulaklarınızın arkasına sıkıştırmanıza ve gözünüzün önünden uzak tutmanıza izin verir. Şekil vermek için deniz tuzu spreyi veya az miktarda wax kullanın. Güneşli görünümü seviyorsanız, saçı aydınlatabilecek ve aydınlatabilecek balyaj veya ince vurguları deneyin.

8. Ortadan Ayrık Uzun Undercut

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Genç erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modelleri, oldukça fazla alternatifle karşımıza çıkmaktadır fakat, bunların arasında bizce en iyisi ortadan ayrık uzun undercut saç modelidir bu model klas ve profesyonel bir saç modeli sağlayacaktır. Undercut, çoğu kesime mükemmel bir ektir, saçları arka ve yanlarda daha kısa tıraş eder ve üstte daha uzun tutar. Bu, bir kontrast oluşturarak saçınızın başın üstünde daha kalın ve hacimli görünmesini sağlar. Tercihinize bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç undercut vardır. Saçı orta kısımla şekillendirirseniz, yüzün kenarlarındaki saçları kulakların arkasına sıkıştıracak kadar uzun tutmak isteyebilirsiniz, bu da kullanımı kolaylaştırır. Bu görünüm aynı zamanda yüzünüze dikkat çekecek ve çerçeveleme etkisi yaratacaktır bu etkiyle birlikte yüz hatlarınız daha keskin görünecektir

9. Perçemli Ortadan Ayrık

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modelini, perçemli bir saç kesimi olarak kullanmanın birçok yolu vardır; bu kalın, küt bir saçak, gözleri kapatan geniş bir stil veya perde patlamaları olabilir. Perçemli modellerle ilgili en güzel şey, tüm saç stillerine eklenebilir ve uzun veya kısa saçlarda oluşturulabilir ve çeşitli saç tiplerine uyacak şekilde uyarlanabilir. Perçemleri bir yan kısımda şekillendirmek daha popülerdir, bu daha karizmatik bir görünüm için gereklidir ancak orta ayırmayı da tercih edebilirsiniz. Bu yüzü çerçeveleyebilen ve oval, elmas, kalp ve yuvarlak yüzlerle iyi çalışan bir stil. Ayrıca simetrik özelliklere sahip erkekleri bir adım öne taşır ve saç stilinizi mükemmel bir şekilde yükseltir.

10. “Business” Ortadan Ayrık

Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri Erkek - 2022

Erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modellerinin, en kurumsal ve zahmetsizce havalı bir görünüm yaratan popüler bir erkek saç modelidir. Bu saç modeliyle ilgili en iyi şey, çok yönlülüğüdür. Genellikle yüze oturmak, onu açmak ve özellikleri vurgulamak için saçlar taranır, ancak yüzü zarif bir şekilde çerçeveleyen ortadan ikiye ayırma yöntemi ile de çalışabilir. Saçın doğal şeklini aldığından ve orta ila uzun uzunluktaki saçlar için ideal olduğundan, ,”Business” ortadan ayrık çok az şekillendirme gerektirir. Tüm saç tiplerinde yapılabilir, ancak daha hacimli bir görünüm elde etmek için hacimli ve kabarık saçlarda en iyisi verimi sağlar. Ayrıca iş ve çalışma koşullarında yüksek verm sağlar eğer uzun saçlara sahip ve kurumsal hayatı olan biriyseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.

FAQ

Saçı ortadan ikiye ayırmak için, saçı merkezden ve başın her iki yanında eşit olarak ayırmak istersiniz. Bu, geniş dişli bir tarakla yapılabilir, ancak düz olmayan saçlarda elde edilmesi daha zor olabilir. 😎

‘ ); ? >

1 yorum
  1. […] yüz şeline göre erkek saç modellerinin, gençler için en uygun olan modeli yani ortadan ayrık erkek saç modelleri yazısına göz atmanızı kesinlikle öneririm. Bu saç modeli kesinlikle sakalsız […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.