Erkek Saç Modelleri & Erkek Saç Bakım Sırları

Erkek Saç Uzatma, 7 Adımda Doğal Etki! – 2022

0

Erkekler için saç uzatma rehberine hoş geldiniz, Erkeklerin uzun yıllardır sorup çözüme kavuşturamadıkları hızlı saç uzatma yollarını ve taktiklerini en yeni ve en modern yollarla sizin için derledik. 

Çoğu erkeğin ortak sorunu olan saç dökülmesi ve saç seyrekliğine karşı olarak erkekler, saçlarını nasıl uzatabileceğinin yollarını arıyorlar. Bazen ilaç veya medikal yollara başvuran erkekler doğal ve masrafsız çözümlerde aramakta. Bu sorunu çözmeden önce kendi saçımızı tanımamız gerekli. 

 

Saç Nasıl Uzar? 

Saç nasıl uzar ? sorusunun cevabı bebekliğimizden başlar, hayatımız boyunca sahip olabileceğimiz tüm kıl kökleriyle birlikte hayata gözlerimizi açtık. Ortalama olarak yaklaşık 5 milyon kıl kökünün yaklaşık 120.000 kökü saç derimizde bulunmakta. 

Saç, derimizin altındaki köklerin altından büyür. Kan dolaşımı sırasında kafa derisine de uğrayan kanlar kökler için besin ve oksijen kaynağıdır ve bu kaynak saçımızın uzamasında başrol oynar. 

Erkek Saç Uzatma, 7 Adımda Doğal Etki! - 2022

Saçımızı Nasıl Uzatabiliriz ?  

Saçlarımızı uzatmanın sihirli bir formülü ne yazık ki yok. Fakat doğru ve bilimsel araştırmalarla elde edilen 7 adımı sizin için bu yazıda derledik, okumaya devam edelim. 

 

1. Sıkı Diyetlerden Kaçının !  

Sıkı ve bilinçsiz diyetler, saçın büyümesi için ihtiyacı olan besin ve oksijeni doğrudan etkiler. Stresin saç üzerindeki etkilerini hemen hemen hepimiz biliyoruz, sıkı diyetler sonucu saç kökleri vücudumuzda fonksiyonel açıdan daha düşük basamakta olduğu için beynin girdiği stres sonucu saç büyümesi durur ve dökülmeler gözle görülür hale gelir. 


2. Protein ihtiyacınızı karşılayın. 

Saçların büyümesindeki etkenlerden birinin de besin olduğunu belirtmiştik, düzenli olarak günlük kiloya ve yaşa bağlı olarak ortalama 60gr-90gr protein almak saçlarımızın büyümesi için yeterli besini elde etmemize yardımcı olacaktır. 


3. Kafein size yardımcı olabilir. 

Kafein, yapılan araştırmalara göre saç büyümesinde rol oynayabilir. İçerdiği enerji ile birlikte saçlarımızın büyümesini hızlandırabilir ve kolaylaştırabilir. Fakat fazlası zararlıdır lütfen bilinçli tüketiniz. 


4. İyi beslenin! 

Beslenmek, tüm vücut fonksiyonlarımıza yararı olduğu gibi saçlarımızın büyümesini de etkiler ve hızlandırır. C vitamini, D vitamini, E vitamini, Omega-3 ve demir gibi önemli ve yararlı vitaminleri bilinçli olarak almak saçlarımıza önemli etkisini 5-7 hafta içerisinde yansıtacaktır. 


5. Kafa masajı işe yarayabilir! 

Saçların en büyük düşmanın stres olduğunu biliyoruz, Saçlarınızın büyümesini arttırmak ve dökülmesini azaltmak için stresten kaçınmalıyız. Yapılan bilimsel araştırmalara göre basit ve profesyonel bir kafa masajının saçlar üzerinde etkisinin olabileceği bahsedildi. 


6. Stresten uzak durun ! 

Tekrar yineliyoruz, stres saçlarımızın en büyük düşmanı. Yeni bir hobi edinmek, stressiz bir hayat yaşamak saçlarınızın üstünde olumlu etki bırakır. Sizi stres eden şeylerden kurtulmak ve yerine sizi mutlu eden şeyler eklemek saçlarınıza yapabileceğiniz en büyük iyilik olabilir.


7. Fazla Isıdan Uzak Dur

Evet, saç kurutma makineleri ve benzeri ısıtıcılar hayatımızın bir parçası ama bunların hangi şekilde ne sıklıkla kullanıldığı çok önemli. Fazla ve bilinçsiz kullanım saçlarımıza zarar vermekten başka bir şey değil. Isıtıcıları tamamen silip atamayız ama kullanım sıklığını düşürerek en az zararı almayı amaçlayabiliriz.

FAQ

Erkek saçının kadıınlara oranlar ayda 3 kat daha fazla uzadığı bilimsel bir gerçek. Erkek saçı yaşa ve bünyeye göre yaklaşık 1-5 cm arası ortalama uzama oranına sahip

‘ ); ? >

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.